Ήττα για Σέλτικς

Δεν τα κατάφεραν στο Time Warner Cable Arena οι Σέλτικς, αφου οι Σάρλοτ Μπόμπκατς κέρδισαν 94-89.

Σε όλο το ματς, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο ψύχραιμοι στα κρίσιμα λεπτά της τέταρτης περιόδου. Με αυτό τον τρόπο πήραν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και έκαναν ένα βήμα προς την προνομιούχα οκτάδα της ανατολικής περιφέρειας.

Αντίθετα, οι Μπόστον Σέλτικς έχασαν για δεύτερη φορά στους τελευταίους τρεις αγώνες και έδωσαν ευκαιρία στους φορμαρισμένους Χιτ να πλησιάσουν την κορυφή της Ανατολής. Ξεχώρισαν οι Πολ Πιρς (22 π.) και Ρέι Άλεν (25 π.) από τους Σέλτικς. Από την άλλη 33 κρίσιμους πόντους από τον πάγκο πρόσφεραν οι Τζέραλντ Χέντερσον (18 π.) και Σον Λίνβινγκστον (15 π.).

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα