Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Λάρισα: Τάπα στην άμυνα, κάρφωμα στον αιφνιδιασμό ο Παπαγιάννης (video)

Παναθηναϊκός: Κυρίαρχος κάτω από τα δύο καλάθια σε άμυνα και επίθεση ο Γιώργος Παπαγιάννης, προσφέροντας ουσία και θέαμα στην ομάδα του!

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Λάρισα (31-30), με τους γκαρντ να μην είναι σε καλή μέρα και μάλιστα να μην σκοράρουν καθόλου στο πρώτο δεκάλεπτο.

Οι ψηλοί του ωστόσο έκαναν πάρτι με τον Γιώργο Παπαγιάννη να πρωταγωνιστεί σε ορισμένες εντυπωσιακές φάσεις.

Μία εξ αυτών ήταν βγαλμένη από highlights αγώνα στο ΝΒΑ, με τον «Big Papa» να κάνει τάπα στην άμυνα και να καρφώνει στον… αιφνιδιασμό στην ίδια φάση. Λίγο μετά πρόσθεσε μια ακόμα τάπα και ένα κάρφωμα στον λογαριασμό του.