Μπούντουτσνοστ-Φενέρμπαχτσε 65-89: Βόλτα στο Μαυροβούνιο (photos)

Η Φενέρμπαχτσε έκανε… περίπατο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, επικρατώντας 65-89 της Μπούντουτσνοστ στο Μαυροβούνιο…

Μια ακόμα νίκη, τη 13η σε 14 παιχνίδια, κατάφερε να πάρει η Φενέρμπαχτσε στη φετινή Euroleague. Με κορυφαίο τον Βέσελι, η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς μετά το 40-40 του ημιχρόνου πάτησε… γκάζι και εξαφανίστηκε από τον ορίζοντα της Μπούντουτσνοστ που γνώρισε μια ακόμα ήττα και παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Ο Κώστας Σλούκας αγωνίστηκε για 23’55’’ έχοντας 11 πόντους, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Ο Βέσελι τα έκανε… όλα, σκοράροντας 19 πόντους και χάνοντας για… ένα ριμπάουντ (είχε 9) το double-double.