Μπαρτσελόνα-Γκραν Κανάρια 93-64: Πάτησε γκάζι και νίκησε (photos)

Παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ στο τρίτο δεκάλεπτο η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 93-64 της Γκραν Κανάρια

Μετά τις δυο συνεχόμενες ήττες από Αναντολού Εφές και Φενέρμπαχτσε εκτός έδρας η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες στον ισπανικό «εμφύλιο» επικρατώντας με 93-64 της Γκραν Κανάρια για την 27η αγωνιστική της Euroleague.

Οι παίκτες του Σβέτισλαβ Πέσιτς, παρότι τα βρήκαν «σκούρα» στο πρώτο ημίχρονο όταν και πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 38-35 στη συνέχεια επεβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους και τρέχοντας επιμέρους σκορ 25-11 έκλεισαν την τρίτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 63-46. Στη συνέχεια έκαναν συντήρηση δυνάμεων και πήραν τελικά τη νίκη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 38-35, 63-46, 93-64