Πεδουλάκης: «Τρίποντα και αμυντικά ριμπάουντ το πρόβλημα»

Λιτός ήταν ο Αργύρης Πεδουλάκης στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε της ήττας του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ από τη Χίμκι στη Μόσχα.

Το τελικό 103-86 υπέρ της Χίμκι στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, δεν άφησε περιθώρια για πολλές αναλύσεις στον τεχνικό των «πράσινων». Ο Αργύρης Πεδουλάκης σχολίασε πως το «τριφύλλι» είχε δυο βασικά προβλήματα στο δεύτερο ημίχρονο, τα οποία κόστισαν και έφεραν τη «βαριά» ήττα.

«Νομίζω πως στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε δύο σοβαρά θέματα. Το ένα ήταν το αμυντικό ριμπάουντ, όπου ήμασταν πολύ κακοί και έτσι δώσαμε την ευκαιρία στην Χίμκι να πάρει δεύτερες επιθέσεις και να σκοράρει 8 στα 11 τρίποντα», είπε χαρακτηριστικά ο Αργύρης Πεδουλάκης.