ΤΣΣΚΑ-Αναντολού Εφές 80-82: Άλωσε τη Μόσχα και η πρωτιά δεν χάνεται (photos)

Η Αναντολού Εφές επικράτησε (82-80) της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και πλέον δεν χάνει την πρωτιά στην κανονική περίοδο της Euroleague

Με τον Σέιν Λάρκιν να κερδίζει στην προσωπική «μάχη» τον Μάικ Τζέιμς η Αναντολού Εφές επικράτησε 82-80 της ΤΣΣΚΑ στην Μόσχα και έκανε ένα μεγάλο βήμα για να κατακτήσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Euroleague.

Ο Σέιν Λάρκιν πέτυχε τους περισσότερους πόντους του στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια μοίρασε το παιχνίδι, έβαλε όμως κι ένα από τα κρισιμότερα καλάθια στον αγώνα. Ο Βασίλιε Μίτσιτς έκανε εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο αλλά η αγωνιστική άνοδος του Μπομπουά έδωσε τη νίκη στην Εφές.