NBA: «Σίφουνες» οι Νικς στη Νέα Ορλεάνη (video)

Προβάδισμα μίας επιτυχίας στην Ανατολή εξασφάλισαν οι Νιου Γιορκ Νικς «διαλύοντας» τους Νιου Ορλίνς Χόρνετς. «Λύγισαν» οι Μπρούκλιν Νετς στην έδρα των Λος Άντζελες Λέικερς.

Οι πρωτοπόροι του NBA εκμεταλλεύτηκαν την απουσία του τραυματισμένου Άντονι Ντέιβις και ανέβηκαν στο… σημαδιακό 8-1. Εμφάνιση στα πλαίσια MVP πραγματοποίησε ο Καρμέλο Άντονι και τα χαμόγελα πολλαπλασιάζονται στο «Μεγάλο Μήλο».

Οι έτεροι Νεοϋορκέζοι διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό, αλλά δεν τα κατάφεραν στο «Staples Center» απέναντι στους «λιμνάνθρωπους». Στο συγκεκριμένο παιχνίδι πραγματοποίησε το ντεμπούτο του ο Μάικ Ντ’ Αντόνι.

Τέλος, οι Φιλαδέλφεια 76ερς κατέβαλαν τους Τορόντο Ράπτορς με καταπληκτικό τέταρτο 12λεπτο. Οι Τζέισον Ρίτσαρντσον και Νικ Γιανγκ πρωταγωνίστησαν στην ανατροπή του σκορ.