Νιου Γιορκ Νικς: Σερί ήταν και πάει (photos+videos)

Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς «έσπασαν» το σερί των οκτώ συνεχόμενων νικών των Νιου Γιορκ Νικς επικρατώντας 106-100 των αντιπάλων τους με πρωταγωνιστή τον Τζάρετ Τζακ, ο οποίος έκανε ρεκόρ καριέρας, φέτος, με 31 πόντους.

Ο Καρμέλο Άντονι έχασε και τα πέντε σουτ που επιχείρησε στην τελευταία περίοδο και ολοκλήρωσε το ματς με 32 πόντους μην μπορώντας να ωθήσει την ομάδα του στη νίκη ακόμη και αν αυτή προηγήθηκε 17 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Τζακ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα σκοράροντας 23 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και τέλειωσε το παιχνίδι με 10 ασίστ για τους Καβς, οι οποίοι τερμάτισαν ένα αρνητικό ρεκόρ τεσσάρων σερί ηττών.