ΝΒΑ: Η απόγνωση του Κάρι για τους Ουόριορς (video)

Βαριά ήττα για τους Ουόριορς από τους Νετς με το ύφος του Στεφ Κάρι να τα λέει όλα

Ο Κέβιν Ντουράντ επέστρεψε στα παρκέ μετά από 18 μήνες και οδήγησε το Μπρούκλιν στη νίκη επί του Γκόλντεν Στέιτ με 125-99. Ο Ντουράντ είχε 22 πόντους (6/14 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 7/7 βολές), 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 25 λεπτά συμμετοχής δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Άξιος συμπαραστάτης του ο Καϊρί Ιρβινγκ με 26 πόντους (6/9 δίποντα, 4/7 τρίποντα, 2/2 βολές) σε 25 λεπτά συμμετοχής ενώ 20 πόντους είχε ο Κάρις ΛεΒέρτ.

Για τους Ουόριορς ο Στεφ Κάρι ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους (5/11 δίποντα, 2/10 τρίποντα, 4/4 βολές), 10 ασίστ και 5 ριμπάουντ ενώ το νούμερο 2 του φετινού draft, Τζέιμς Γουάισμαν σημείωσε 19 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ στο ντεμπούτο του. Ο Άντριου Γουίγκινς έμεινε στους 13 πόντους με 4/16 σουτ και ο Κέλι Ούμπρε στους 6 πόντους με 3/14 σουτ.

Στα στιγμιότυπα του αγώνα ήταν και η έκφραση του προσώπου του Στεφ Κάρι λίγο πριν τελειώσει ο αγώνας που δείχνει την κατάσταση για τους Ουόριορς.\