NBA: Νέα νίκη Μπακς επί των Νετς με μυθικό Αντετοκούνμπο (videos)

NBA: Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους επί των Νετς πανηγύρισαν οι Μπακς, 124-118 με τον Γιάννης Αντετοκούνμπο να είναι και πάλι απολαυστικός απέναντι στην ομάδα του Μπρούκλιν.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν και πάλι «διπλός», έχοντας 36 πόντους και 12 ριμπάουντ σε 37 λεπτά συμμετοχής, αλλά το σημαντικότερο για το «συγκρότημα» του Μιλγουόκι ήταν το «ξύπνημα» των Χόλιντεϊ και Μίντλετον στην τελευταία περίοδο, όταν οι Ντουράντ και Ίρβινγκ είχαν δώσει προβάδισμα στους Νετς.

Μάλιστα, οι δύο άσοι των Μπακς τελείωσαν τον αγώνα σημειώνοντας από 23 πόντους έκαστος, την στιγμή που ο Ίρβινγκ είχε 38 πόντους ο Ντουράντ σταμάτησε στους 32 και ο Μάικ Τζέιμς είχε 10 πόντους και 3 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-33, 66-58, 92-94, 124-118.