Eurocup: Ένας Όγκαστ δεν φέρνει την «άνοιξη»

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, η Τρέντο όχι μόνο επέστρεψε από το -14 (40-26) του ημιχρόνου, αλλά απέδρασε με σπουδαίο «διπλό» από την έδρα της Γαλατασαράι, υποχρεώνοντας την τουρκική ομάδα στη 2η ήττα της στο EuroCup.

Οι Ιταλοί έκοψαν με 81-76 το... νήμα του τερματισμού, για την 6η αγωνιστική της διοργάνωσης, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 3-3 στον Δ' όμιλο.

O Ζακ Όγκαστ ήταν και πάλι... ασυγκράτητος, τελειώνοντας τον αγώνα με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 8 κερδισμένα φάουλ, αλλά δεν ήταν αρκετός για να γλιτώσει τη Γαλατασαράι από την εντός έδρας ήττα. Από τους νικητές, ξεχώρισε ο Τότο Φοράι με 19 πόντους και 3/4 τρίποντα.