Στοίχημα: H βόμβα της ημέρας

Γκέλα για την Μπαρτσελόνα στην αυγή του 2020 και νέα «σύννεφα».

Έμεινε στο εκτός έδρας 2-2 κόντρα στην ουραγό Εσπανιόλ, σε ματς που υποχρεώθηκε να παίξει με δέκα παίκτες απ’ το 75’ λόγω της αφέλειας του Ντε Γιονγκ. Με το… δεξί μπήκε στο 2020 η Ατλέτικο Μαδρίτης το Σάββατο, καθώς επικράτησε 2-1 με πολύ μεγάλη δυσκολία της Λεβάντε. Προηγήθηκε νωρίς, όμως ισοφάρισε έπειτα από τρία λεπτά, πήρε προβάδισμα ξανά έπειτα από δύο λεπτά!

Είχε τις φάσεις για να κάνει τρίτο γκολ, όμως στη συνέχεια του αγώνα τα πράγματα θα είχαν εξελιχθεί πολύ διαφορετικά αν δεν υπήρχε η κλάση του Όμπλακ κάτω απ’ τα δοκάρια (έκανε δύο τεράστιες αποκρούσεις σε προσπάθειες του Μπάρντι). Σήμερα οι δυο ομάδες θα τα δώσουν όλα για πρόκριση στον τελικό του ισπανικού Σούπερ Καπ που διεξάγεται στην Σαουδική Αραβία. Η ισοπαλία είναι η καλύτερη λύση για να πάμε ταμείο.