Champions League: Προβάδισμα για Νιου Σέιντς

Μία… ανάσα από την πρόκρισή της στον β’ προκριματικό του Champions League βρίσκεται η Νιου Σέιντς από την Ουαλία, μετά την εκτός έδρα νίκη της 2-1 επί της Τόρσαβν.

Η ομάδα από τα Νησιά Φερόε μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Σάμουελσεν, ωστόσο, η αντίδραση των Ουαλών ήταν άμεση και δύο λεπτά αργότερα, ο Κίγκλεϊ έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Τη νίκη στους φιλοξενούμενους, έδωσε ο Γουάιλντ στο 90’.

Πλέον, η Νιου Σέιντς έχει την ευκαιρία να «σφραγίσει» την παρουσία της στον β’ προκριματικό της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, στον επαναληπτικό της 6ης Ιουλίου.