Το γυρίζει στο «ΓΣΠ»! (video)

Ο ΑΠΟΕΛ εμφανίστηκε διπρόσωπος στο Καζακστάν και ηττήθηκε 1-0 από την Αστάνα, έδειξε όμως πως έχει τη δυνατότητα να ανατρέψει το σκηνικό και να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του Champions League - Δεν δόθηκε πέναλτι σε βάρος του Ντε Βινσέντι!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κύπρου ήταν μέτρια και δίκαια βρέθηκε να χάνει όταν ο Ντελτσίγεφ στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης έδωσε προβάδισμα στην Αστάνα. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο και μετά ο ΑΠΟΕΛ ισορρόπησε το ματς και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ανώτερος της αντιπάλου του, αλλά και άτυχος. Η αστοχία στην επίθεση δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να πετύχουν εκτός έδρας γκολ και πλέον καλούνται να ανατρέψουν το σκηνικό στο «ΓΣΠ», όπου δεν έχουν νικήσει ακόμη φέτος!

Ο ΑΠΟΕΛ ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ντε Βινσέντι, με το replay να μην είναι εντελώς ξεκάθαρο αλλά να φαίνεται έπειτα από παρατήρηση ότι ο Ντε Βινσέντι ανατρέπεται εντός περιοχής.