Έτσι θα περάσει ο Ολυμπιακός την τελευταία αγωνιστική

Μετά τη βαριά ήττα από την Τότεναμ στο Λονδίνο, ο Ολυμπιακός έχει μπροστά του… μονόδρομο στην τελευταία αγωνιστική του Champions League αν θέλει να έχει ευρωπαϊκή συνέχεια.

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα «μαγικό» 20λεπτο, προηγήθηκε 2-0 της Τότεναμ αλλά το λάθος του Μεριά και η εξαιρετική ομάδα του Μουρίνιο στο δεύτερο ημίχρονο, τον καταδίκασαν σε ήττα 4-2. Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν χωρίς νίκη σε ένα ακόμα παιχνίδι Champions League, έχουν μόλις έναν βαθμό στον όμιλο όμως είναι ακόμα… ζωντανοί για την ευρωπαϊκή τους συνέχεια.

Το μόνο που έχουν να κάνουν, είναι να πάρουν τη νίκη στην αναμέτρηση της τελευταίας αγωνιστικής. Αντίπαλος του Ολυμπιακού θα είναι ο Ερυθρός Αστέρας στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» κι αν οι Πειραιώτες νικήσουν έστω και με… μισό-μηδέν θα τερματίσουν τρίτοι και θα μπορέσουν να συνεχίσουν στο Europa League…