Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Τεράστια ευκαιρία από Άκπομ για την ολική επιστροφή (video)

Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ: Μοναδική χαμένη ευκαιρία από τον Τσούμπα Άκπομ.

Μία ανάσα από την ολική επιστροφή στην αναμέτρηση με την Μαρσέιγ στο Βελοντρόμ βρέθηκε ο ΠΑΟΚ, αλλά ο Άγγλος επιθετικός σπατάλησε μία μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια.

Στο 48ο λεπτό ο Ομάρ Ελ Καντουρί ήταν αυτός που έδωσε ελπίδες στον «Δικέφαλο του Βορρά» καθώς μείωσε 2-1 και δέκα λεπτά αργότερα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε κοντά στην ισοφάριση.

Ο Αουγκούστο άλλαξε ωραία τη μπάλα με τον Μπίσεσβαρ, ο Βραζιλιάνος έκανε την κάθετη μπαλιά στον Τσούμπα Άκπομ, αυτός έφυγε στο όριο, έκανε το πλασέ, πρόλαβε την έξοδο του Ματαντά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι της Μαρσέιγ.

Δείτε την τρομερή ευκαιρία του «Δικέφαλου» στο Μαρσέιγ-ΠΑΟΚ, αλλά και τις σωτήριες επεμβάσεις του Πασχαλάκη: