Αγγαρεία για Φιορεντίνα, 1-1 με Έσμπιεργκ

Έχοντας «καθαρίσει» από το πρώτο παιχνίδι, η Φιορεντίνα δεν έδειξε καλό πρόσωπο μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Έσμπιεργκ.

Η νίκη της Φιορεντίνα με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στην Έσμπιεργκ, αποδείχθηκε αρκετή για να δώσει και την πρόκριση στους «βιόλα». Αυτό γιατί στη ρεβάνς η ομάδα του Βιτσέντζο Μοντέλα δεν έδειξε διάθεση για … πολλά μένοντας στο ισόπαλο 1-1.

Ο Ίλισιτς στο 47’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να φτάσουν οι Δανοί στην ισοφάριση με τέρμα του Βέστεργκααρντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ροζάτι, Κομπέρ Ροντρίγκες (60' Τόμοβιτς), Ρονκάλια, Πασκουάλ (79' Βάργκας), Πισάρο, Βαλέρο, Αμπροζίνι (65' Μπάκιτς), Ίλισιτς, Μάτος, Γκόμες.
ΕΣΜΠΙΕΡΓΚ: Ντούμπραβκα, Ντρόμπο-Αμπέμ, Λάουρσεν, Κνούντσεν, Μπέργκβολντ, Άντερσεν (68' Λέκβεν), Ράσμουσεν (42' Βέστεργκααρντ), Φαν Μπούρεν, Νίλσεν, Πούσιτς (57' Άνκερσεν).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.