Εστορίλ – Αϊντχόφεν 3-2 (διακοπή)

Δεν ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Εστορίλ με την Αϊντχόφεν λόγω ισχυρής βροχόπτωσης με το παιχνίδι να μένει στο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι επικρατούσαν 3-2.

Η ισχυρή βροχόπτωση και η κακή εικόνα του γηπέδου της Εστορίλ ήταν αρκετό για να διακόψει την αναμέτρηση με την Αϊντχόφεν. Έτσι η αναμέτρηση αναμένεται να ολοκληρωθεί αύριο.

Μόλις στο 6’ ο Ντεπάι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την απάντηση να έρχεται στο 12’ από τον Τόζε. Δύο λεπτά αργότερα ο Ναρσίγκ έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 30’ ο Κούτσα έκανε το 2-2 για να έρθει η ανατροπή από τον Αμάντο στο 39’. Στη συνέχεια όμως, το παιχνίδι δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί λόγω της τραγικής εικόνας του γηπέδου από τη βροχή.

ΕΣΤΟΡΙΛ: Κίεσζεκ, Ταβάρες, Λουίζ, Ράφαελ, Φερνάντες, Εσίτι, Αμάντο, Τόζε, Κλέμπερ, Σέμπα, Κούτσα.
ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ: Ζόετ, Ρέκικ, Αρίας, Μπρούμα, Βίλεμς, Μάχερ, Βάιναλντουμ, Κουαρδάδο, Ντεπάι, Ντε Γιονγκ, Ναρσίνγκ.