Δεν αρκούσε ο Σέρινταν για την Ομόνοια

Τα δυο γκολ του επιθετικού του «τριφυλλιού» της Κύπρου δεν ήταν αρκετά και η Μπρόντμπι έφυγε με το 2-2 και με την πρόκριση από τη Μεγαλόνησο

Λίγη ώρα μετά τον αποκλεισμό του Απόλλων Λεμεσού ακόμη μια ομάδα της Κύπρου έμεινε εκτός EuropaLeague. Η Ομόνοια παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη Μπρόντμπι και εξαιτίας του κανονισμού των εκτός έδρας γκολ αποχαιρέτησε τη διοργάνωση.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Πούκι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους αλλά στο 16’ ο Σέρινταν με πέναλτι ισοφάρισε για την Ομόνοια. Ο Πούκι «χτύπησε» ξανά στο 39ο λεπτό, αλλά και πάλι ο Σέρινταν με νέο πέναλτι στο 45+5’ (!) έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια ανέβασε… στροφές και έψαξε το γκολ, όμως η Μπρόντμπι άντεξε στην πίεση παίζοντας σκληρά, με τους παίκτες της να βλέπουν πέντε κίτρινες κάρτες και τον τερματοφύλακά της Χραντέτσκι να αποβάλλεται στο 90+7’!