Ίντερ-Λεβερκούζεν: Το προβάδισμα των «νερατζούρι» και η ανάσα από τον Χάβερτζ (videos)

Δείτε πως διαμορφώθηκε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο στο ματς της Ίντερ με την Λεβερκούζεν

Οι Ιταλοί μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης μιας και προηγήθηκαν των Γερμανών με 1-0 με γκολ του Μπαρέλα στο 15ο λεπτό. Έξι λεπτά αργότερα μάλιστα ο Λουκάκου χτύπησε για μια ακόμα φορά στη φετινή χρονιά και έκανε το 2-0.

Ωστόσο η Λεβερκούζεν μπόρεσε να ξεπεράσει το αρχικό σοκ και το νέο μεγάλο αστέρι του γερμανικού ποδοσφαίρου ο Χάβερτζ μείωσε στο 25ο λεπτό σε 2-1.

Στο επόμενο λεπτό ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα σε χέρι του Ντάλεϊ Σινκγκράβεν όμως μετά από τον έλεγχο του VAR πήρε πίσω την αρχική του απόφαση.