Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μίλαν 1-1: Τη σόκαρε στο φινάλε ο Κιάερ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κρατούσε τη νίκη ως το φινάλε αλλά η Μίλαν δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και έφυγε με το 1-1 από το Ολντ Τράφορντ

«Ανοιχτούς λογαριασμούς» για τη ρεβάνς στο «Σαν Σίρο» άφησαν Γιουνάιτεντ και Μίλαν μετά το 1-1 στο «Όλντ Τράφορντ».

Ο Δανός αμυντικός, Σιμόν Κιάερ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων «πήρε τη μπουκιά από το στόμα» της Γιουνάιτεντ και με το τελικό 1-1 έδωσε στη Μίλαν το μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

Ο Αμάντ Ντιαλό στο ξεκίνημα του β΄ μέρους έβαλε τους «κόκκινους διαβόλους» μπροστά στο σκορ. Ο 18χρονος επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την φανέλα των «κόκκινων διαβόλων» μετά την μεταγραφή του από την Αταλάντα τον περασμένο Ιανουάριο.