«Χ»αμένες Ιρλανδία και Αυστρία (videos)

Καμία εκ των Ιρλανδίας ή Αυστρίας δεν βόλεψε το μεταξύ τους ισόπαλο 2-2 καθώς παρέμειναν στη 2η θέση μαζί με τη Σουηδία με ένα παιχνίδι παραπάνω.

Πολύ κοντά σε μία σπουδαία νίκη βρέθηκε η Ιρλανδία η οποία φιλοξενώντας την Αυστρία έμεινε τελικά στο ισόπαλο 2-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 11’ προηγήθηκαν με τέρμα του Χάρνικ.

Από τους γηπεδούχους, ανέλαβε δράση ο Γουόλτερς, ο οποίος με δύο γκολ (25’, 45’) ανέτρεψε μόνος του το σκορ. Όλα αυτά για να φτάσουμε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όπου ο Αλάμπα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Φορντ, Ο'Σέι, Γουίλσον, Κλαρκ (72' Στ Λέντζερ), Κόουλμαν, Γουίλαν, ΜακΚάρθι, ΜακΚλίν, Λονγκ (83' Γκριν), Σάμον, Γουόλτερς.
ΑΥΣΤΡΙΑ: Λίντερ Πόγκατετζ, Φουχς, Γκάρικς, Ντράγκοβιτς, Χάρνικ, Κάβλακ (69' Βάιμαν), Γιουνούζοβιτς, Αλάμπα, Αρναούτοβιτς, Χόσινερ (62' Γιάνκο).