Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 1-3 (Κ17)

Με 3-1 επικράτησε εκτός έδρας η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα της αντίστοιχης της Κέρκυρας, για την 1η αγωνιστική του 1ου γύρου του Βορείου ομίλου.

Η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 30' με τον Παπαρούνα, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 35' με τον Γρηγοράκη.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των Σπαλιάρα στο 79' και Φίλιου στο 86', έφτασε στη νίκη με 3-1.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Ντάικος, Δουκάκης (60' Ρίτσαρντ), Λάμπουρας (77' Ρίκος), Νίκας Κοσκινάς, Καμμένος (75' Ντέντες), Γρηγοράκης (65' Μποζίκης), Τόμπρος, Φωτεινός, Μαβίλης, Δελής (75' Γράψας).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Μαρμούτας (65' Μάνγκος), Φίλιος, Ταχείας, Αλεξίου, Φαρμάκης, Παπαρούνας (87' Σιώρης), Σπαλιάρας, Καμποσιόρης (78' Μπαλάτσια), Μπιτσιόλης, Τσουμάνης (60' Πότσης).