Έπιασαν… κορυφή οι Πιερίδες

Τη νίκη 3-0 πήραν οι Πιερίδες Μούσες κόντρα στις Αμαζόνες Καλυβίων στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι Πιερίδες μετά τη σημερινή (04/03) τους νίκη σκαρφάλωσαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας συγκεντρώσει 21 βαθμούς.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητά τους με την Καπέτα να ανοίγει το σκορ στο 10'.

Στην επανάληψη η Σκαμπαρδόνη έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Παπαδοπούλου κάνοντας το 2-0, ενώ στο 80' η Τσακιρίδου «έγραψε» το τελικό 3-0.

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Τσιώλη, Παπάζογλου, Καπέτα, Σαββίδου, Φίλιου, Τσακιρίδου, Σκαμπαρδώνη, Μιχαηλίδου Ν. (80' Κατσίμπουρα), Ναυβροζίδου (83' Μιχαηλίδου Ε.), Ασιχίδου, Καρασίμου (70' Γάτσιου).

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Παπαδοπούλου, Σίσκου, Τζιουβάρα, Καψάλη, Μαργαρίτη, Καλαντζή Οικονόμου, Ματζιώρου, Δραγούτσου, Καραλά, Μητσογιάννη