Περδίκκας-Κοζάνη 0-2

Νικήτρια αναδείχτηκε η Κοζάνη στο τοπικό ντέρμπι με τον Περδίκκα, καθώς επικράτησε 2-0.

Μπροστά σε ελάχιστους φιλάθλους, που δεν υπέρβαιναν τους 100, οι «ερυθρόλευκοι» εκμεταλλεύτηκαν ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο, όπου δημιούργησαν καλές ευκαιρίες και σημείωσαν ένα γκολ. Στο 25’ ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ότι καλό έγινε σημειώθηκε στα τελευταία 3 λεπτά με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 90’ με τον Γκαραβέλη να αποκρούει κεφαλιά του Ιωαννίδη, αλλά στην επόμενη φάση έγινε το 0-2, με τον Δαραμάρα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

ΠΕΡΔΙKΚΑΣ: Παπαδόπουλος, Τσαγκαλίδης, Νικολαΐδης (80’ Αρσενίδης Α.), Μπαμπάρης, Γετίμης, Νταλάκας (35’ λ.τ. Γεωργιάδης), Συμεωνίδης (71’ Κοντογουλίδης), Κίλης, Χαϊτίδης, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος Σ.

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Τακίδης, Συμεωνίδης, Ποζίδης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Μπόζιαρης (67’ Τραυλός), Μυροφορίδης (86’ Δαραμάρας), Ζηνόβιος, Τοπάλης, Παπαδόπουλος (76’ Σικαλόπουλος).