Λευκάδια-Ακρίτας Αχλάδας 5-0

Ξέσπασαν τα Λευκάδια απέναντι στον Ακρίτα Αχλάδας, τον οποίο νίκησαν με 5-0, κυρίως χάρη στην αποτελεσματικότητα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Συμπεθέρης άνοιξε το σκορ στο 5’ για τα Λευκάδια και το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο 55’ ο Ηλιάδης έκανε το 2-0, ενώ στο 75’ τα Λευκάδια κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Παπασταύρου, ο οποίος αποβλήθηκε. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Συμπεθέρης, για το 3-0, ενώ στο επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης έγραψε το 4-0. Στο 85’ ο Μωυσιάδης του Πυρσού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Ξενίδης στο 89’.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Μωυσιάδης, Τζεϊρανίδης (79’ Καλαϊτζίδης), Κουβατσίδης, Κοτσαχρήστος, Ηλιάδης, Σίμος, Παντσής (78’ Λέσκας), Συμπεθέρης (82’ Ξενίδης), Ζούρκος, Ορδουλίδης

ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ: Μπάλιος, Μπασδάρης, Καρακέλης, Παπασταύρου, Ζυγομάνης, Βράνγκας, Γεωργόπουλος (46’ Λαζαρίδης), Νικόπουλος, Ντίνος, Ντώνος, Κυρκόπουλος