Πανναυπλιακός-Ένωση Μιδέας 1-3

Η Ένωση Μιδέας ήταν η μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής, καθώς πέρασε με σκορ 3-1 από το Ναύπλιο.

Πάντως, ο Πανναυπλιακός Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό, όταν ο Δημούρας βρήκε δίχτυα με ωραίο βολέ. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις ένα λεπτό, αφού ο Γκολεμής απάντησε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ στο 41ο λεπτό.

Το παιχνίδι συνέχισε με πολύ πάθος, αλλά χωρίς γκολ. Η Ένωση Μιδέας πήρε το πολύτιμο τρίποντο στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Μήτρου έστειλε (92’) ψύχραιμα την μπάλα στο δεξιό παραθυράκι της εστίας του Παναγιωτόπουλου. Στο 93ο λεπτό, ο Σταυριανόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με κεφαλιά.

Πανναυπλιακός Ηρακλής: Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης, Σάκουλης, Δρούζας, Παπαγεωργόπουλος, Αντωνόπουλος, Δημούρας, Παπουτσής, Αριτζής (56’ Κατσιάπης), Ζιαούρης, Συδίκος (55’ Παπαϊωάννου).
Ένωση Μιδέας: Κατσαούνης, Δρούλιας (46’ Μήτρου), Μπούρας, Νότης, Φίλης, Γκολέμης, Αγγελόπουλος, Ατζαμίδης (56’ Μαρίνης), Τριμπόλιας, Καραγκούνης, Καλιαμούτος (77΄Σταυριανόπουλος).