Ο «κεραυνός» του Μπελούτσι (video)

Ένα εκπληκτικό γκολ σημείωσε ο Φερνάντο Μπελούτσι στην αναμέτρηση του τουρκικού πρωταθλήματος ανάμεσα στη Μπούρσασπορ και τη Σίβασπορ στην έδρα της τελευταίας.

Ο Αργεντινός πρώην παίκτης του Ολυμπιακού πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του στο 59ο λεπτό με ευθύβολο σουτ από μακρινή απόσταση έξω από τη μεγάλη περιοχή και αφού ο Ντενίζ είχε ανοίξει το σκορ στο 13’. Ωστόσο, δεν κατάφερε να αποτρέψει την ισοπαλία (2-2), αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια μέσα σε δύο λεπτά (85’ και 87’) με τους Ναβρατίλ και Ενεράμο. Αυτό ήταν το πρώτο τέρμα του Μπελούτσι στο τουρκικό πρωτάθλημα με τη φανέλα της Μπούσαρσπορ, στην οποία μεταγράφηκε φέτος το καλοκαίρι.