Αλεξάνδρεια-Κοζάνη 0-2

Νικηφόρα πέρασε από την Αλεξάνδρεια η Κοζάνη, καθώς επικράτησε 2-0 της τοπικής ομάδας.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πιέζοντας από το ξεκίνημα για το γκολ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Κοζάνη κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κώστα Παπαδόπουλου, με τον Καραμπατζάκη να ευστοχεί για το 0-1. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος και στο 68’ ο Ταφαρλής σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, γράφοντας με γυριστό σουτ το 0-2.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασαββίδης, Πιπιλιάρης (58’ Καμπερίδης), Αραμπατζής, Παπαδόπουλος Κ., Σίμος, Κεστελίδης, Παπαδόπουλος Α. (58’ Αβραμίδης), Νουσιόπουλος, Τσεβελέκης, Χαλβατζής, Παπαδημητρίου (69’ Αλεξανδρής)

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Συμεωνίδης, Ποζίδης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τραυλός, Ταφαρλής, Λαγός (65’ Τσελεκίδης), Τοπάλης (90’ Τσιμόπουλος), Τρυφωνίδης (81’ Κουλουκίδης)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Ρούλης Καραλιόπουλος