Ελπίδες Καρδίτσας: Άνετα τον Βόλο

Άνετη νίκη χωρίς ωστόσο να εντυπωσιάσουν πέτυχαν οι Ελπίδες Καρδίτσας επί του Ολυμπιακού Βόλου στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Μητρόπολης για τη 10η αγωνιστική της Α’ Γυναικών.

Μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη εβδομάδα, που πιθανότατα στερεί την διεκδίκηση του πρωταθλήματος από την ομάδα, οι Ελπίδες νίκησαν το Βόλο 3-0. Τα γκολ σημείωσαν στο Α’ ημίχρονο η Ζντράβκοβιτς και στο Β’ ημίχρονο οι Κόλλια και Σρετένοβιτς.

Ελπίδες Καρδίτσας: Κανδιάνου, Ρήγα (85' Καλογεροπούλου), Γρηγορίου, Ζήγρα, Κόλλια, Πελεκούδα, Σακελλάρη (72' Αλεξίου), Μαλισσιώρα (58' Πάσχου), Κόγγουλη, Σρετένοβιτς, Ζντράνκοβιτς.