Τσέλσι – Άρσεναλ: Απέβαλλε λάθος άνθρωπο ο διαιτητής! (video)

Απίστευτο λάθος από τον διαιτητή της αναμέτρησης της Τσέλσι με την Άρσεναλ, Αντρέ Μάρινερ που απέβαλλε τον Γκιμπς αντί του Οξλέιντ – Τσάμπερλεϊν που έκανε το πέναλτι!

Πάρτι έκανε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού η Τσέλσι απέναντι στην Άρσεναλ. Αυτό  γιατί στο πρώτο 20λεπτο ήταν ήδη μπροστά με 3-0. Το τρίτο τέρμα, σημειώθηκε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αζάρ.

Αυτό, προήλθε από μία απίστευτη απόκρουση του Οξλέιντ – Τσάμπερλεϊν στη γραμμή. Ωστόσο, ο Αντρέ Μάρινερ τον μπέρδεψε με τον Κιέραν Γκιμπς και απέβαλλε τον τελευταίο, παρά του ότι ο νεαρός επιθετικός πήγε στον διαιτητή και του εξήγησε πως αυτός ήταν που έκανε την παράβαση.