Κυπαρισσία-Σπάρτη 1-3

Μια ανάσα από τον υποβιβασμό βρίσκεται η Κυπαρισσία μετά την εντός έδρας ήττα από την Σπάρτη με 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πλεμμένου στο 19΄, για να κάνει το 0-2 όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ο Δημητρακόπουλος στο 32΄. Η Κυπαρισσία μείωσε με τον Δαραμάρα στο 71΄, για να διαμορφώσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζυγούρης το τελικό 1-3.

ΚΥΠΑΡΙΣΙΑ: Μπίζος, Μανδραπίλιας, Μπούρδος, Στρατικόπουλος, Λυδιώτης, Δασκαλάκης, Παναγόπουλος, Γεωργόπουλος, Σίγερι(61΄Καταβάτης), Μακρής(69΄Κιουτάκ)Δαραμάρας.

ΣΠΑΡΤΗ: Μακρής, Λάππας, Σπυρόπουλος (71΄Αργάνης), Σπηλιωτόπουλος, Κοθρύλας, Κυριακάκος (59′ Πρασσάς), Κωστάκος, Δημητρακόπουλος, Ζυγούρης, Ρασσιάς, Πλεμμένος.