Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 2-0

Με τα γκολ των Διαμαντίδη και Κανούλα οι «αργοναύτες» πήραν τη φιλική νίκη στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Ανθή Καραγιάννη»

Θετικό ήταν το πρόσημο για την Καβάλα από την φιλική αναμέτρηση με το Νέστο Χρυσούπολης που διεξήχθη την Κυριακή (23/11) στο «Ανθή Καραγιάννη». Οι παίκτες του Γιάννη Ισπυρλίδη κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-0, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο 45λεπτο ο Διαμαντίδης με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Παππάς, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Κανούλας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Καβάλα: Αθανασίου, Κοσμίδης, Σταματόπουλος, Ιορδανίδης, Μπάτζιος, Μπαντάνης, Παρμαξίδης, Βιτλής, Παππάς, Διαμαντίδης, Μπρατσιάνι. Έπαιξαν και οι: Κανούλας, Κυγάης, Παπαδιώτης, Μπλιος, Ζουνίνιο, Γαβριηλίδης, Χρυσαλίδης, Γκαρακλίδης, Καρύπογλου.

Νέστος Χρυσούπολης: Καραβελίδης, Στέρεφ, Παυλακάκης, Μανούκος, Σιαματάς, Παπαδάτος, Χασάνογλου, Γκατζολάρι, Τσέκος, Κούτεφ, Ζγκούρι. Έπαιξαν και οι: Ασλανίδης, Εμμανουηλίδης, Μπαταλίδης, Ευφροσυνίδης.