Δήλεσι-Α.Ε. Κρανιδίου 1-3

Το Κρανίδι εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και πήρε «διπλό» στο Δήλεσι.

Πάντως, οι τρεις βαθμοί δεν θα διαδραματίσουν κάποιο ρόλο, καθώς η Ένωση απέχει δώδεκα βαθμούς από την ζώνη σωτηρίας, ενώ έχει τέσσερις ακόμα αγώνες στο φετινή σεζόν. Όπως γίνεται αντιληπτό, η αποβολή του Γκούβα στο 25ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα επηρέασε το ρυθμό του ματς.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπουγιούρδας άνοιξε το σκορ. Ακόμα, ο Τζώρτζης διαμόρφωσε το 3-0 με δύο γκολ (61’-69’). Μόλις ένα λεπτό μετά του δεύτερο γκολ του επιθετικού, ο Παύλου μείωσε τυπικά σε 3-1. Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν την επόμενη χρονιά σε επίπεδο τοπικό πρωταθλημάτων.

Δήλεσι: Μπουρνιάς, Γκανάς (67’ Γιώτης Λ.), Γκούβας, Παύλου, Ιωσίπου, Κέντρος, Ζώκος (65’ Γκούγκουλη Χ.), Γκούρλας, Κατσούλας (25’ Γκούγκουλη Αστ.), Γιώτης, Οικονομόπουλος.
Κρανίδι: Διαμαντής, Τσιρτσίκος, Νικδήμας Δ. (75’ Ντίντα), Νικδήμας Αντ., Λάφκας, Χρήσου, Κοξίδης, Δρίτσας, Μπουγιούρδας, Τζώρτης, Κυρτάκης (87’ Μερεμέτης).