Πρέστον:Δύο γκολάρες για Όσκαρ ο Μπέκφορντ (video)

Την παράσταση έκλεψε ο Ζερμέιν Μπέκφορντ στο νικηφόρο 3-1 της Πρέστον εκτός έδρας επί της Νοτς Κάουντι σε εξ αναβολής αγώνα για την Λιγκ 1 (η 3η τη τάξει κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος).

Ο 31χρονος πρώην επιθετικός των Λιντς και Έβερτον  αγωνίζεται εφέτος στην Πρέστον ως δανεικός από την Μόλτον και έδειξε στο ματς της Τρίτης (21/04) την αξία του ως γκολτζής πετυχαίνοντας δύο εξαιρετικά γκολ.
Το πρώτο εξ αυτών στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης όταν με ενέργεια που θύμισε Πολ Γκασκόιν χόρεψε τον Μάλινς  και με υπέροχο τρόπο άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό.
Και ήταν αυτός που  πέντε λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης μετά από εξαιρετική συνεργασία με τον  Ντάνιελ Τζόνσον νίκησε για 2η φορά τον  γκολκίπερ της γηπεδούχου Κάρολ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.