Αλεξάνδρεια - Ολυμπος Λεπτ. 2-2

Τον βαθμό της ισοπαλίας «τσίμπησε» ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς (2-2) από την αδιάφορη Αλεξάνδρεια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ από τα… αποδυτήρια, καθώς ο Τσακτσάνης έκανε το 1-0 μόλις στο 2’. Στο 38’ ο Μιχαλήτσιος ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο 75’ ο Πιπινίκας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «πράσινους», αλλά η ομάδα της Λεπτοκαρυάς ισοφάρισε στο 89’ με τον Σαμανίδη. Στις καθυστερήσεις ο Χατζής του Ολύμπου αποβλήθηκε για σκληρό φάουλ με απευθείας κόκκινη.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασσαβίδης, Μπαστάκης, Μυλωνάς (85’ Κότελης), Παπαδόπουλος (60’ Πολυζόπουλος), Πέικος, Τέος, Χαλβατζής (46’ Μπενίσκος), Τσακτσάνης, Πιπινίκας, Γασπαράτος, Τοπαλίδης

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Αρβανίτης, Τιούτος, Μπακάνης, Κεσπελίδης, Χατζής, Κατσαρός (46’ Λύρας), Μιχαλήτσιος, Μοτσιάνος, Σαμανίδης, Μυστρίδης