ΑΟ Κάστωρ – Πεντάβρυσος 5-2

«Εβρεξε» γκολ στην Καστοριά, όπου ο Κάστορας επικράτησε 5-2 της Πεντάβρυσου, αν και στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ.

Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Θεοδωρίδη, αλλά στο 22’ η Πεντάβρυσος ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γιώργο Γρηγοριάδη, ενώ στο 41’ ο Καραμανίδης έκανε το 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και ανέτρεψαν την εις βάρος του κατάσταση.

Στο 50’ ο Καλύβας ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο ίδιος έκανε το 3-2 πέντε λεπτά αργότερα. Ο Νίκος Τσεμπερίδης στο 62’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2, ενώ στο 70’ ο Μήλιος διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ: Κωνσταντινίδης, Δήμτσιος, Μουρατίδης (46’ ΤΣατσάκης), Σιοπόβου, Νασιόπουλος, Παπαθανασίου, Μήλιος, Θεοδωρίδης (46’ Στεργίου), Αργυρός (46’ Καλύβας), Τσεμπερίδης Ν., Τσεμπερίδης Χ.

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τζίτζηρας, Μήλιος, Μασμανίδης, Κωνσταντινίδης (5’ Παύλου), Σαλονικίδης, Καραμανίδης, Μπορόζης, Τοπαλίδης, Παύλου, Γρηγοριάδης Θ., Γρηγοριάδης Ι.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημήτρης Κουτσής