Αστέρας Αμ.- Αχιλλέας Κ. 8-0

Με πρωταγωνιστή τον Γκέρτσο, ο Αστέρας Αμαλιάδας συνέτριψε με 8-0 τον Αχιλλέα Καμαρών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 12΄ με τον Γκέρτσο, ενώ το 2-0 έκανε στο 18 ο Παρασκευόπουλος. Το 3-0 ήρθε από το δυνατό σου του Παρασκευόπουλου στο 26΄, για να ανεβάσει τον δίκτυ του σκορ στο 4-0 ο Δαβουρλής στο 35΄. Το 5-0 έγινε από τον Γκέρτσο στο 43΄, όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι με σουτ του Γκρίλα έκαναν το 6-0 στο 78΄, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 7-0. Το τελικό 8-0 σημείωσε ο Ζώντος στο 89΄.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 11ο λεπτό, λόγω αποβολής του Γκαμίλη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Μανωλόπουλος, Παρασκευόπουλος Χ. (46΄ Καμαρηνός), Μαργαρώνης, Γουβαλάρης, Παναγιωτόπουλος Δ., Δαβουρλής (46΄ Α. Παναγιωτόπουλος), Παρασκευόπουλος Ι., Νούλας (63΄ Ζώντος), Γκέρτσος, Γκρίλας, Παπαθεοδώρου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Γκαμίλης, Θεοδωρόπουλος (46΄ Φάκος), Αγγελόπουλος (73΄ Τσάκουλης), Ρίτης, Τριανταφύλλου, Παπαδιονυσίου, Καυγάς, Λαζανάς, Καραΐδρος Δ., Ραμπαβίλας, Τέρπος (73΄ Τσιγρής).