Serie Α: Επική… πεντάρα για Λάτσιο!

Ασταμάτητη… μοιάζει η ομάδα της Ρώμης στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε άνετα 5-1 εκτός έδρας της Μπενεβέντο.

Οι «λατσιάλι» δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου να επιβάλλουν από την αρχή τον ρυθμό τους και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Ιμόμπιλε με κεφαλιά βρήκε τον Μπάστος και αυτός με την… κοιλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μάλιστα, εννέα λεπτά αργότερα, ο Ιμόμπιλε ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και στο 24’ ο Μάρουσιτς με προβολή έγραψε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λαζάαρ μείωσε για τους γηπεδούχους στο 55ο λεπτό, αλλά στο 76’ ο Νάνι βρήκε τον Παρόλο, που με δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το 4-1. Το τελικό 5-1 για την Λάτσιο διαμόρφωσε ο Νάνι στο 86ο λεπτό.

Μπενεβέντο: Μπρινιόλι, Αντέι, Ντι Κιάρα, Λαζάαρ, Μεμουσάι (46’ Τσιτσιρέτι), Βιόλα, Τσίμπσα, Κατάλντι, Βενούτι, Ιεμέλο (68’ Κόντα), Λομπάρντι (79’ Λετίτζια).

Λάτσιο: Στρακόσια, Ντε Φράι, Μπάστος, Ράντου, Μάρουσιτς, Λέιβα, Λούλιτς (71’ Νάνι), Σάβιτς (58’ Λουκάκου), Παρόλο, Αλμπέρτο, Ιμόμπιλε.