Δεν χάνει με τίποτα η Προοδευτική!

Παλικάρι η Προοδευτική η οποία αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο για μισή ώρα κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Ιωνικό (0-0).

Στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας στη Νεάπολη, όπου κυριάρχησαν οι εντάσεις και τα επεισόδια, η Προοδευτική αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 55', κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) από το γήπεδο του Ιωνικού και να παραμείνει στην κορυφή του 6ου ομίλου. Μάλιστα το ματς διεκόπη για περισσότερο από 15 λεπτά στο β' ημίχρονο, όταν ο διαιτητής δέχθηκε μπουκάλι στο κεφάλι.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Νίκος Μαρωνίτης): Κουρεπίνης, Πλάκας (76’ Αφράτης), Δημακάκος, Παντελίδης (76’ Χριστόπουλος), Κορνέζος, Αλεξίου, Χαλκιάς, Πογοσιάν, Όλα, Χατζησάββας (86’ Παπαθανασίου), Νικολέτος

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Λουκάς Καραδήμος): Μπαντίκος, Τσαραούσης (65’ Δηλαβέρης), Καλαϊτζίδης, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Μαρής, Φαμπίνιο, Ντάλλας, Κουιρουκίδης (80’ Νικολόπουλος), Κανελλόπουλος (57’ Ξυγκάκης), Βλάχος (85’ Χρήστου)