«Προσγείωσε» την Ίντερ η Νάπολι (video)

Η Νάπολι έριξε στο καναβάτσο την Ίντερ επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0 για τον ημιτελικό του Coppa Italia

Προβάδισμα για πρόκριση στον τελικό του Coppa Italia πήρε η Νάπολι, η οποία επικράτησε 1-0 της Ίντερ εκτός έδρας και πλέον έχει το πάνω χέρι μιας και θα παίξει τη ρεβάνς στην έδρα της.

Οι παίκτες του Τζενάρο Γκατούζο προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Ρούιζ στο 57ο λεπτό και άντεξαν στο «σφυροκόπημα» των «νερατζούρι» ως το φινάλε του αγώνα.

Από την πλευρά της η ομάδα του Αντόνιο Κόντε μπορεί να προερχόταν από την επική ανατροπή λίγες μέρες πριν στο ματς με την Μίλαν αλλά έδειξε κάποιες αδυναμίες και πλέον θα πρέπει να πάει για την μεγάλη ανατροπή στη ρεβάνς.

Ο πρώην αμυντικός του Ολυμπιακού Κώστας Μανωλάς αγωνίστηκε σε όλο το ματς και δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 51ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Ορέστης Καρνέζης έμεινε στον πάγκο.

Να θυμίσουμε ότι απο εκεί και πέρα αύριο θα διεξαχθεί ο έτερος μεγάλος ημιτελικός του Κυπέλλου και πάλι στο Μιλάνο, ανάμεσα στην Μίλαν του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και της Γιουβέντους του Κριστιάνο Ρονάλντο.