Premier League: Ισοφάρισε με γκολάρα ο Ντε Μπρούινε, δοκάρι ο Στέρλινγκ (videos+photos)

«Φωτιά» έβαλε στο Στάμφορντ Μπριτζ ο Ντε Μπρούινε που έκανε το 1-1, με τον Στέρλινγκ να σημαδεύει το δοκάρι και να χάνει την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στη Σίτι κόντρα στην Τσέλσι

Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το 1-1 κόντρα στην Τσέλσι, μετά από αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Μπρούινε, που έστειλε τη μπάλα συστημένη στη δεξιά γωνία της εστίας του Κέπα.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν και προβάδισμα στο σκορ αλλά δυο λεπτά αργότερα οι παίκτες του Γκουαρδιόλα έφτασαν με μόλις τέσσερις πάσες στην περιοχή της Τσέλσι, με τον Στέρλινγκ να βρίσκεται τετ α τετ με τον Κέπα και να στέλνει τη μπάλα να χτυπήσει στο δεξί δοκάρι με πλασέ.

Premier League: Ισοφάρισε με γκολάρα ο Ντε Μπρούινε, δοκάρι ο Στέρλινγκ (videos)