Τουρκία: O Ναπολεόνι «πλήγωσε» Μπακασέτα και Τζαβέλλα

Ένα γκολ του Ναπολεόνι έκοψε βαθμούς (3-3) από την Αλάνιασπορ των Μπακασέτα και Τζαβέλλα και έδωσε την ισοπαλία στην Γκοζτέπε

Γκέλα για την Αλάνιασπορ των Μπακασέτα και Τζαβέλλα, η οποία είδε τον Στέφανο Ναπολεόνι να σκοράρει στο 90ο λεπτό και να δίνει την ισοπαλία (3-3) στην Γκοζτέπε.

Η Αλάνιασπορ, με τους δυο Έλληνες να αγωνίζονται σε όλο το ματς και τον Σιώπη να μένει εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού, προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με τον Καράτσα για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Γκουρλέρ στο 11ο λεπτό. Ο Σισέ έκανε το 1-2 για την Αλάνιασπορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους για να ισοφαρίσει εκ νέου (2-2) ο Οζτούρκ στο 49΄.

Ο Αφρικανός έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του στο 65΄(3-2), για να χτυπήσει στο 90ο λεπτό ο Ναπολεόνι που έχει περάσει από την Ελλάδα φορώντας τις φανέλες του Λεβαδειακού και του Ατρομήτου.