Serie A: Ανατροπή και παραμένει ζωντανή η Λάτσιο (video)

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ η Λάτσιο επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα και έμεινε στο κυνήγι της Γιουβέντους

Tη νίκη που την κρατάει ζωντανή στο παιχνίδι του τίτλου πήρε η Λάτσιο που επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα εντός έδρας και έμεινε στο -4 (έχει 65 έναντο 69 βαθμούς) από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ριμπερί στο 25ο λεπτό για να κάνει το 1-1 στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ιμόμπιλε με εκτέλεση πέναλτι. Τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Αλμπέρτο στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα η Φιορεντίνα τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες μετά την αποβολή στο 90+5΄ του Βλάχοβιτς.