UEFA Nations League: Η Ισπανία ρίχνει τριάρα στην Γερμανία στο ημίχρονο (photos+videos)

Nations League: Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε η Ισπανία στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Γερμανία, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στο 4ο γκρουπ της League Α.

Οι «φούριας ρόχας» μπήκαν… αφιονισμένοι στην αναμέτρηση που λαμβάνει χώρα στην Σεβίλλη και κατάφεραν να διαλύσουν το «συγκρότημα» του Γιόακιμ Λεβ στο πρώτο μέρος. «Δράστες» ήταν οι Μοράτα, Φεράν Τόρες και Ρόντρι.

Συγκεκριμένα, ο επιθετικός της Γιουβέντους ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 33’ ο Φεράν Τόρες με γκολάρα διπλασίασε τα τέρματα της ισπανικής ομάδας. Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα, ο Ρόντρι ανέβασε το δίχτυ του σκορ στο 3-0 για τους Ίβηρες.