La Liga: Γλίτωσε το… κάζο στο τέλος η Γρανάδα!

La Liga: Ο… κατήφορος της Γρανάδα συνεχίζεται, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να κατορθώνει να πάρει ισοπαλία μέσα στην έδρα της απ’ την ουραγό Ουέσκα με δύο γκολ στο 88’ και στο 90’ (3-3)!

Πολύ κοντά στο πιο ηχηρό… χαστούκι της σεζόν, έφτασε η Γρανάδα που δείχνει να είναι σε πολύ κακή κατάσταση τον τελευταίο καιρό. Η ομάδα της Ανδαλουσίας πήρε ισοπαλία μέσα στην έδρα της απ’ την ουραγό Ουέσκα, με δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης!

Το τελικό 3-3 αφήνει τους φιλοξενούμενους στεναχωρημένους, καθώς η Ουέσκα βρέθηκε να προηγείται με 3-1 μέχρι το 88ο λεπτό της αναμέτρησης! Δύο τέρματα της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία, όμως, τη γλίτωσαν απ’ την ήττα αλλά όχι απ’ το κακό αποτέλεσμα γι’ αυτή.

Λίγες μέρες πριν η Γρανάδα έρθει στην Ελλάδα για το ματς με τον ΠΑΟΚ (δυστυχώς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον το ματς) έδειξε για ακόμη μια φορά πως δεν… πατάει καλά. Η Ουέσκα μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Μικέλ Ρίκο στο 21ο λεπτό. Με τον Λουίς Σουάρεθ να ισοφαρίζει στο 43’ και να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Το δεύτερο μέρος ήταν στα μέτρα των φιλοξενούμενων. Ο Μπόρχα Γκαρσία στο 49’ έκανε το 1-2, με τον Οκαζάκι στο 82’ να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ουέσκα (1-3).

Κι ενώ όλα έμοιαζαν να έχουν τελειώσει, η Γρανάδα γλίτωσε το απόλυτο… κάζο με δύο γκολ σε ένα δίλεπτο στο τέλος του ματς. Στο 88’ ο Χόρχε Μολίνα μείωσε σε 2-3 και η πίεση έφερε αποτέλεσμα με τον Χέρμαν Σάντσεθ να σκοράρει στο 90’ για το τελικό 3-3!

Με την ισοπαλία, η Γρανάδα έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι στην 7η θέση, ενώ η Ουέσκα έχει 8 και βρίσκεται μόνη στην τελευταία θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν!

La Liga: Γλίτωσε το… κάζο στις καθυστερήσεις η Γρανάδα!