Κύπελλο Αγγλίας: Εύκολα την Άστον Βίλα U23 η Λίβερπουλ (videos)

Μόνο ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε απέναντι στην (εφηβική) ομάδα της Άστον Βίλα η Λίβερπουλ, επικρατώντας εντέλει στο «Villa Park» με 4-1 και παίρνοντας την πρόκριση για την 4η φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «χτυπημένοι από τον κορονοϊό «χωριάτες», παρατάχθηκαν στο παιχνίδι με παίκτες απ' την U23 και την U18, έχοντας μέσο όρο ηλικίας στην ενδεκάδα τους τα 18 έτη.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στην πρώτη φάση του αγώνα με τον Μανέ (4'), όμως οι μαχητικοί γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 41' με τον Μπάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «reds» σημείωσαν τρία γκολ σε έξι λεπτά (60' Βαϊνάλντουμ, 63' Μανέ, 65' Σαλάχ) κι έφτασαν εύκολα στην πρόκριση.

Την ίδια ώρα η Γουλβς νίκησε, έστω και δύσκολα, την Κρίσταλ Πάλας με 1-0 (35' Τραορέ) κι εξασφάλισε με τη σειρά της τη θέση της στον 4ο γύρο του FA Cup.