La Liga: Πήρε βαθμό στο τέλος η Γρανάδα!

La Liga: Ισοπαλία 2-2 για Λεβάντε και Γρανάδα με τους Ανδαλουσιάνους να χαμογελούν στο τέλος…

Ισοπαλία που αφήνει χαρούμενη μόνο την Γρανάδα στο «Θιουδάδ ντε Βαλένθια». Η Λεβάντε είχε το προβάδισμα μέχρι το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Κάπως έτσι σταμάτησε ένα καλό σερί της Λεβάντε, η οποία πήρε μεγάλη νίκη για το Πρωτάθλημα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ προ ημερών προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας νικώντας στην παράταση τη Βιγιαρεάλ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Μοράλες. Όμως η Γρανάδα έστειλε το ματς στην ανάπαυλα με σκορ 1-1, μετά από τέρμα που πέτυχε με τον Κένεντι 2 λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45’.

Στο δεύτερο μέρος η Λεβάντε πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Και πάλι ο Χοσέ Λουίς Μοράλες ήταν αυτός που σκόραρε για τους γηπεδούχους.

Το 2-1 διατηρήθηκε μέχρι το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε εκείνο το σημείο ο Ρομπέρτο Σολδάδο έκανε το 2-2 και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στη Γρανάδα!

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της Ανδαλουσίας έφτασε τους 30 βαθμούς και είναι 8η, ενώ ακολουθεί στην 9η θέση η Λεβάντε που έφτασε τους 27, έχοντας όμως ένα ματς λιγότερο.