Serie A: Αλέξις λαμπρός την πήγε στο +6! (Video+Photos)

Serie A: Με δύο γκολ του Σάντσεθ η Ίντερ νίκησε στην έδρα της Πάρμα 2-1 και αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση!

Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο ήρθε η Ίντερ στην 25η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι «νερατζούρι» δεν άφησαν το νέο… στραβοπάτημα της Μίλαν να πάει χαμένο. Δοκιμάστηκαν στην έδρα της Πάρμα που «καίγεται» για βαθμούς σε κάθε ματς, τα βρήκαν σκούρα για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά επικράτησαν 2-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε, δεν ήταν άλλος απ’ τον Αλέξις Σάντσεθ. Ο Χιλιανός με δύο προσωπικά του τέρματα στο «Ένιο Ταρντίνι», ξελάσπωσε την ομάδα απ’ το Μιλάνο που πλέον αύξησε τη διαφορά απ’ τη δεύτερη θέση!

Στο 55’ ο Αλέξις Σάντσεθ άνοιξε το σκορ μετά από ασίστ του Λουκάκου, διώχνοντας το άγχος απ’ την Ίντερ. Επτά λεπτά μετά, επαναλήφθηκε το ίδιο… έργο! Ασίστ Λουκάκου, γκολ Σάντσεθ και 0-2!

Η Πάρμα που είχε τον Ζαγαρίτη εκτός αποστολής, μείωσε το σκορ με τον Ερνάνι στο 71’ και πήρε θάρρος μήπως και κατορθώσει να κάνει τη μεγάλη επιστροφή. Όμως κόντρα στην Ίντερ κάτι τέτοιο δεν ήταν εύκολο!

Οι «νερατζούρι» με τους βαθμούς της νίκης που πήραν, έφτασαν τους 59! Και πλέον απέχουν 6 απ’ τη δεύτερη Μίλαν, έχοντας ένα σημαντικό προβάδισμα στη μάχη για το Σκουντέτο!

Η Πάρμα απ’ την άλλη έμεινε στην προτελευταία θέση με 15 βαθμούς και απέχει δύο νίκες απ’ τη σωτηρία, με τα πράγματα να είναι… σκούρα γι’ αυτή.

Serie A: Αλέξις λαμπρός την πήγε στο +6! (Photos)