La Liga: Δύο ανατροπές και σημαντική νίκη η Οσασούνα! (Photos)

La Liga: Εξαιρετικό ματς στη Μαγιόρκα με την τοπική ομάδα να χάνει 3-2 απ’ την δυνατή φέτος Οσασούνα!

Πανέμορφο παιχνίδι, με πέντε γκολ και δύο ανατροπές στη Μαγιόρκα. Εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα ηττήθηκε 3-2 απ’ την εξαιρετική φέτος Οσασούνα. Οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν, βρέθηκαν να χάνουν, αλλά τελικά έφεραν… τούμπα την αναμέτρηση και γυρίζουν στην Παμπλόνα με τρεις σημαντικούς βαθμούς.

Ο Άνχελ στο 9’ ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η Μαγιόρκα «απάντησε» άμεσα, με τον Ροντρίγκεζ να ισοφαρίζει δύο λεπτά μετά. Μάλιστα πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, ο Νίνιο έκανε την ανατροπή για τη Μαγιόρκα, διαμορφώνοντας το 2-1 (45+4’).

Ο Πέρεθ στο 58’ ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 22’, για να έρθει ο Μαρτίνεθ στο 88’ να κάνει τη δεύτερη ανατροπή στο ματς και πρώτη για την Οσασούνα. Η οποία διατήρησε το υπέρ της 3-2 μέχρι το τέλος!

Η Οσασούνα αισίως έφτασε τους 11 βαθμούς και «έπιασε» τη Βαλένθια. Η Μαγιόρκα απ’ την άλλη, έχει 8 μετά και την 7η αγωνιστική.